Büyükşehir Belediyesi olarak bir taraftan Eskişehir’in yılların birikimi olan temel sorunlarını çözüme kavuşturduğumuz çok büyük ölçekli kentsel dönüşüm ve yenileme projelerini yaşama geçirirken bir taraftan da pek çok sosyal hizmet projesini, sosyal belediyecilik anlayışımıza uygun olarak sessiz sedasız başlattık.
Hiç kuşku yok ki, söz konusu sosyal hizmet projelerimizin başında, soframızın temel besin maddesi olan ekmeği hijyenik bir ortamda, vitamin ve minerallerle zenginleştirilmiş olarak ucuza üretip, düzenli olarak Eskişehirli hemşerilerimize ulaştırmak için kurduğumuz halk ekmek tesislerimiz gelmektedir.
Sultandere Bölgesi’ndeki eski tip küçük fırının vatandaşlarımızdan gelen talebi karşılayamaması üzerine, 2002 yılında tünel tipi fırınlarla donatılan yeni halk ekmek tesislerimizi hizmete açtık. Eskişehirli hemşehrilerimizin Büyükşehir Belediyesi Halk Ekmeği’ne gösterdikleri yoğun talebe cevap verebilmek amacıyla sürekli kendimizi geliştiriyoruz.
Halk ekmek olarak;

  • Ekmek üretiminde kullandığımız ham maddelerin ve ambalajların tamamını, düzenli olarak uluslararası akreditasyonu olan bağımsız laboratuarlarda kontrol altında tutuyoruz.
  • Üretimimizin her aşaması gıda mühendislerimizce son teknoloji ürünü araç gereçlerle denetliyor.
  • Türkiye’de geleneksel beyaz ekmeği ilk kez vitamin ve mineral katkılı üreterek özellikle çocuklar ile hamileler başta olmak üzere tüm vatandaşlarımızın dengeli ve sağlıklı beslenmesine büyük katkı sağlıyoruz.
  • Ürün yelpazemize sürekli geliştiriyor, farklı kesimlerin ihtiyaçlarına da cevap veriyoruz.
  • Türkiye’nin en ucuz halk ekmeğini üreterek, dar gelirli vatandaşlarımızın aile bütçelerinde önemli tasarruflar sağlıyoruz.

Prof.Dr.Yılmaz BÜYÜKERŞEN